Mladí umělci vyšli do ulic

Napsal(a)

S písní na rtech a hudbou k tomu vyšel v úterý odpoledne průvod žáků Základní umělecké školy v Rychvaldě, který takto prošel místním centrem a zakotvil ve farské zahradě, kde pokračoval bohatý program pro

veřejnost.

dnes 11:57
SDÍLEJ:
V Rychvaldě se zpívalo a hrálo v ulicích, v Karviné před místní knihovnou. Také Základní umělecké školy z Karvinska se zapojily do úterního happeningu těchto škol, který probíhal v celém Česku.

V Rychvaldě se zpívalo a hrálo v ulicích, v Karviné před místní knihovnou. Také Základní umělecké školy z Karvinska se zapojily do úterního happeningu těchto škol, který probíhal v celém Česku.Foto: Deník / Kutěj Richard

Škola se zapojila do celorepublikového happeningu s heslem „dětí žijí uměním“, kterého se účastnilo okolo tří set českých „lidušek“.

„Nechtěli jsme udělat jen klasický koncert, které děláme běžně. Udělali jsme tak projektový den, do kterého se zapojili všichni naši žáci. Děti literárně-dramatického oddělení si připravily historické obleky, hraje a zpívá cimbálovka Březinka, po cestě budeme lidem rozdávat růže, které vyrobily děti z výtvarného oddělení. Pak zůstaneme ve farské zahradě, kde bude program pokračovat například tanečním workshopem pro veřejnost,“ popsala program rychvaldské ZUŠ chvíli před zahájením ředitelka školy Vlasta Matonogová.

Projektu, jehož patronkou je světoznámá umělkyně Magdalena Kožená, a je určen k propagaci českých ZUŠ, se účastnily také další školy v okrese. V Karviné se tak například hrálo a zpívalo pro veřejnost před místní knihovnou.

Autor: Richard Kutěj

1 komentář

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.