Studenti bohumínské univerzity třetího věku mají historicky první tablo

Napsal(a)

Historicky první tablo mají letošní absolventi univerzity třetího věku v Bohumíně. Lidé jej mohou spatřit v jedné z výloh na pěší zóně v centru Bohumína.

"Univerzita už u nás funguje osm let. Napadlo nás, že kromě středoškoláků si tablo zaslouží i studenti senioři. Za tu dobu je to vůbec poprvé, kdy jsme absolventům nechali něco takového vyrobit. Lidé jej najdou ve výloze prodejny textilu na pěší zóně naproti drogerie. Třeba tam lidé poznají i nějaké své známé anebo to někoho inspiruje k tomu, že se ke studiu přihlásí," uvedla vedoucí odboru školství, kultury a sportu bohumínské radnice Pavla Skokanová. Dodala, že letos odpromovalo devatenáct lidí z Bohumína, Rychvaldu i Orlové. Na table jsou absolventi zvěčněni v talárech po slavnostní promoci.

Ke studiu se případní zájemci mohou hlásit do konce prázdnin v městské knihovně K3 Bohumín v dospělém oddělení, a to buď osobně, telefonicky na čísle 596 013 027 nebo e-mailem na knihovna-dospele@k3bohumin.cz. Nový ročník se otevře už v říjnu. Podmínkou ke studiu není středoškolské vzdělání. Tou je věk minimálně 55 let. Ke studiu se mohou přihlásit nejen Bohumíňáci, ale také lidé z okolních měst. Bohumín, Rychvald i Dolní Lutyně svým seniorům náklady na studium částečně proplácejí.

Jeden semestr přijde na 1 800 korun, města přitom hradí každému studentovi 1 200 korun. Za studium jednoho semestru tak senior zaplatí jen 600 korun. U seniorů z jiných měst je výše podpory záležitostí individuální dohody s tamní radnicí.

Univerzitu třetího věku připravuje pro Bohumín Vysoká škola podnikání Ostrava. Za dobu jejího fungování ji absolvovalo už 151 lidí. Bohumín za tu dobu přispěl svým seniorům na studium částkou přes 670 tisíc korun. V letošním roce má radnice na studium seniorů vyčleněno 70 tisíc korun.

1 komentář

  • Odkaz Komentáře Kopčajová Pondělí, 24 August 2015 08:01 napsal(a) Kopčajová

    Chtěla bych poopravit zprávu ohledně prvního tabla studentů U3V. Tabla studentů se vystavují zpravidla před maturitou či promocí. První tablo rychvaldských studentů U3V, které si oni sami vytvořili, bylo vystaveno v rychvaldském kulturním domě v červnu 2013.

    Miroslava Kopčajová

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.