Super User

Super User

Ve středu 10. března proběhlo v kulturním domě již 14. zasedání Zastupitelstva města Rychvald. Přestože proběhlo zároveň poprvé i online, bude mít toto zasedání pachuť FRAŠKY.

Koncem prázdnin se zde v Rychvaldě roznesla znepokojující zpráva a to, že se zde bude rušit sběrný dvůr.

Nakladatelství Naše vojsko v těchto dnech na svém e-shopu prodává na rok 2021vydává kalendář s portréty osobností třetí říše. Dříve nemožné, dnes realita.

Vyjádřit vděk v den vítězství našim osvoboditelům, tedy 9. května a vzpomenout na ty, kteří před 75. léty položili své životy se v Komenského sadech v Ostravě symbolický pochod „Nesmrtelného pluku“.

V tomto roce se „oslavy“ osvobození konají pod vlivem koronaviru. I přesto si 75. výročí osvobození Československa připomínáme důstojně.

Stejně jako každý rok, tak i letos jsme na Karvinsku uctili památku obětí ve 2. světové válce.

Ve čtvrtek 30. dubna 2019, jsme položili kytici u památníku obětem 2. světové války a uctili tak všechny oběti této strašlivé války.Každý den je si potřeba uvědomit, co to je, žít v míru. Žít v míru 75 let. Je potřeba poděkovat všem, kteří za mír bojovali a položili za něj to nejcennější, co člověk má, a to je život.
Zemřeli proto, abychom MY mohli žít. Děkujeme.

Před 81 lety, 15. března 1939 započala okupace zbytku Československé republiky, rozervané Mnichovským diktátem a odtrženým Slovenským klerofašistickým státem.

 

Jsme přesvědčeni, že opatření podle zahraničních zkušeností budou účinná, a proto žádáme občany ČR o zachování klidu a rozvahy. Současně žádáme Vládu ČR, aby opatření na zmírnění dopadů směřovala k nejohroženějším skupinám obyvatel, seniorům, rodinám s dětmi a drobným živnostníkům.

Bohužel musíme touto cestou oznámit nepříjemnou novinku a tou je že se letos nebudou konat tradiční oslavy a připomenutí Mezinárodního dne žen.