Super User

Super User

V pondělí 31. ledna 2022 se za účasti předsedy ZO KSČM Rychvald Tvardka Vladimíra, zastupitele za KSČM Ervína Plačka a občana Rychvaldu p. Buchty uskutečnilo jednání se zástupci vedení města Rychvald vedené starostou p. Starostkou a prvním místostarostou Ing. Staňkem a vedoucího Odboru investic a správy majetku Ing. Běhalem.

V pátek 30. dubna jsme si v Rychvaldě položením kytice k památníků připomněli 76. výročí osvobození Československa.
První máj slavili naši předkové poprvé v roce 1890 na Střeleckém ostrově v Praze. Zástupy, které téměř ve všech státech Evropy a v USA vyšly do ulic, vyžadovaly uzákonění základního odborářského postulátu – osmihodinové pracovní doby.

Ve středu 10. března proběhlo v kulturním domě již 14. zasedání Zastupitelstva města Rychvald. Přestože proběhlo zároveň poprvé i online, bude mít toto zasedání pachuť FRAŠKY.

Koncem prázdnin se zde v Rychvaldě roznesla znepokojující zpráva a to, že se zde bude rušit sběrný dvůr.

Nakladatelství Naše vojsko v těchto dnech na svém e-shopu prodává na rok 2021vydává kalendář s portréty osobností třetí říše. Dříve nemožné, dnes realita.

Vyjádřit vděk v den vítězství našim osvoboditelům, tedy 9. května a vzpomenout na ty, kteří před 75. léty položili své životy se v Komenského sadech v Ostravě symbolický pochod „Nesmrtelného pluku“.

V tomto roce se „oslavy“ osvobození konají pod vlivem koronaviru. I přesto si 75. výročí osvobození Československa připomínáme důstojně.

Stejně jako každý rok, tak i letos jsme na Karvinsku uctili památku obětí ve 2. světové válce.

Ve čtvrtek 30. dubna 2019, jsme položili kytici u památníku obětem 2. světové války a uctili tak všechny oběti této strašlivé války.Každý den je si potřeba uvědomit, co to je, žít v míru. Žít v míru 75 let. Je potřeba poděkovat všem, kteří za mír bojovali a položili za něj to nejcennější, co člověk má, a to je život.
Zemřeli proto, abychom MY mohli žít. Děkujeme.